-
Kulturmidler
[2010-07-31] [Sãgat] -
Syklet rett til fiskekaka etter 3546 km
[2010-07-30] [Tvedestrandsposten] -
Tatt med ett kilo hasj
[2010-07-30] [Nordlys] -
Pågrepet med over en kilo hasj
[2010-07-30] [Nrk - Sámi Rádio] -
Tanamann tatt med 2-3.000 brukerdoser hasj
[2010-07-30] [Sãgat] -
Ledighetsnivå som forventet
[2010-07-30] [Altaposten.no] -
Renser avløp i Skiippagurra
[2010-07-30] [Sãgat] -
– Har ikke blitt bedre
[2010-07-29] [Nrk - Sámi Rádio] -
Dokument: Proseaktarapporta geigema manideame birra - utsatt frist på prosjektrapport
[2010-07-29] [Fylkesmannen i Finnmark (journaler)] -
Stein i veibanen ved Rødberget, Tana
[2010-07-29] [Byggaktuelt]
Om studiesenteret i Tana
Nå kan du skaffe deg studiekompetanse via Tana Studiesenter
Vi tilbyr studiekompetanse via studiesenteret med første oppstart nå i august. Søknadsfristen er 16. august og du kan ta enkeltfag eller hele pakken på 6 fag.
Bedriftsprogrammet er opplæring for bedrifter og organisasjoner via Tana Studiesenter- søk nå.
Bedriftsprogrammet er opplæring bestående av korte kurs med oppmøte ca 5- 6 dager/kvelder og med individuelt arbeid mellom oppmøtene. Disse kursene kan tas som vanlige kurs med kursbevis. De fleste holder høgskolestandard og om du ønsker det kan du velge å avlegge eksamen og få godkjente studiepoeng for kurset.De første kursene starter opp ca 10. august så det lønner seg å søke allerede nå. HMS-kurs kan tas via bedriftsprogrammet og til nå har nærmere 30 personer tatt HMS- kurs i Tana.
Referat fra møte i Tana kompetanseforum onsdag 9. juni 2010.
Møtet ble avholdt på kommunestyresalen og ble avsluttet med en omvisning på Kunnskapens hus for de som ikke hadde besøkt bygget tidligere.
Møte i Tana kompetanseforum onsdag 9. juni kl 12-15.
Tana kompetanseforum følger opp arbeidet som startet høsten 2009 og ble etterfulgt av utdanningskonferansen og åpningen av Kunnskapens hus i februar 2010.
Ingen restplasser ledig til bedøk og organisasjon og ledelse via Tana Studiesenter.
"Først til mølla" -prinsippet gjaldt. Her gikk det unna med søkninga. Nå er det blitt fullt (igjen). Om alle er kvalifiserte og takker ja, vil det ikke bli åpnet for mer søkning i år. Skulle det være ledige plasser, kan det bli åpnet, men da gir høgskolen beskjed på sine hjemmesider. Det kommer an på hvor lang tid søkerne får på svarfrist, da absolutte frist uansett er 30.juni.



