Ryddeaksjon i Tana

Lag og foreninger, enkeltpersoner og noen bedrifter har vært i aksjon og gjort en ryddeinnsats. Dessuten har skoleelever vært og ryddet blant annet i kommunesentret i forkant av 17. mai. Da var imidlertid ikke all snøen tint og mere søppel er kommet frem i kommunesenteret.
Vi går nå inn i sommeren med mange tilreisende til vår kommune, med aktiviteter som Skiippagurra festival og Tana marked. Det er viktig at det ser ordentlig ut slik at alle får et godt inntrykk av kommunen og kommunesenteret vårt.
Mye av avfallet som ligger å slenger har opprinnelse i fra næringslivet rundt omkring. Ordfører mener derfor at bedriftene må ta et særskilt ansvar i sitt nærområde for å holde det ryddig og trivelig. Det går faktisk an å etablere rutiner for dette gjennom hele året.
ØFAS tar i mot flyveavfall på sine ordinære kjøreruter i denne og neste uke bare det er pakket i plastsekker.
> Les mer på ØFAS sine hjemmesider
Håper at alle tar et ”tak”, bidrar til felles trivsel, rydder rundt sine virksomheter og sine boliger.
Ha en fin dag!



